Projektas „Kaimynas“ Kazlų Rūdoje.

Vasario 22d. Kazlų Rūdoje surengtas  informacinis renginys „Kaimynas“.

Projekto ir renginio, tokiu pačiu pavadinimu,  paskirtis – informuoti visuomenę apie „Saugios kaimynystės“ ir Nusikaltimų prevencijos per aplinkos kūrimą ( angl. CPTED: Crime Prevention Through Environmental Design)  plėtojimo galimybes, skatinti konstruktyvų dialogą tarp trijų pagrindinių „banginių“ visuomenės  saugumo užtikrinimo srityje –  bendruomenių, policijos ir savivaldos institucijų.

Renginyje aktyviai  dalyvavo  suinteresuoti asmenys („Saugios kaimynystės“ grupių,  bendruomenių atstovai, seniūnai,  savivaldų atstovai, policijos pareigūnai) iš Kazlų Rūdos,  Marijampolės , Šakių, Vilkaviškio, Kalvarijos  ir Jurbarko rajono savivaldybių.

Renginio svečiai – Laura Mažintė, Saugios kaimynystės grupių asociacijos prezidentė, Gintaras Mažintas, Policijos departamento Viešosios policijos valdybos  Prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas, Irina Matijošaiteinė,  Kauno technologijų universiteto Architektūros ir urbanistikos katedros docentė, CPTED  ekspertė ir  Agnė Greblikaitė, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė pasidalino gerąja praktika, pateikdami  pavyzdžius iš Lietuvos ir užsienio šalių. Buvo pasidalinta informacija apie tai, kokią apčiuopiamą naudą teikia „Saugios kaimynystės“ grupių veikla, kokiu būdu mažiausiomis sąnaudomis kurti saugią aplinką, apsaugoti savo turtą ir  pan., kokią pagalbą „Saugios kaimynystės“ grupės gali gauti iš valstybės institucijų ir ką privalo daryti pačios.

Renginio dalyviai vieningai priėmė sprendimą, kad  gyventojų saugios aplinkos kūrimas   pirmiausia  priklauso  nuo   trijų „banginių“ – bendruomenės, policijos ir  savivaldos noro veikti bendrai ir gyventi saugiai.

Siekdami  skatinti Kazlų Rūdos savivaldybės  įstaigų, bendruomenių   aktyvumą prevencijos srityje, bendrai  užkertant kelią pažeidimams bei  nusikalstamoms  veikloms,   kviečiame suinteresuotas bendruomenes ir asmenis prisijungti prie prevencinių veiklų vykdymo ir įgyvendinimo  minėto projekto metu.

Dėl išsamesnės informacijos apie Saugios kaimynystės grupes, Nusikaltimų prevenciją per aplinkos kūrimą (CPTED),    prašome kreiptis į bendruomenių pareigūnę Akvilę Krunglevičienę, tel. 33102, 8 614 20654, el.p. akvile.krungleviciene@policija.lt

Marijampolės AVPK Kazlų Rūdos policijos komisariato inf.

28642633_10215960157175996_803762283_o

Prevencinis renginys Kelmėje „Saugumo problemų sprendimas bendruomenėse“

renginys Kelmeje

 

 

 

Gruodžio 21 d. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai surengė prevencinį renginį „Saugumo problemų sprendimas bendruomenėse“, skirtą  Kelmės rajono saugios kaimynystės grupių ir bendruomenių atstovams, policijos rėmėjams, seniūnams ir seniūnaičiams.

Pasiektais bendruomenės veiklos rezultatais, kuriant saugią ir sveiką aplinką dalijosi Pagryžuvio kaimo bendruomenės bei Saugios kaimynystės grupės pirmininkė Aldona Ancikevičienė, Kelmės miesto, Trešnių g. SKG atstovė Genovaitė Urbonavičienė. Saugios kaimynystės grupių asociacijos prezidentė Laura Mažintė skaitė pranešimą „Saugi kaimynystė Lietuvoje – nuo teorijos prie praktinių sprendimų”. Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro teisinės pagalbos koordinatorė Marytė Puidokienė informavo apie pagalbos prekybos žmonėmis ir išnaudojimo aukoms galimybes.

„Saugi kaimynystė – viena iš sėkmingiausių nusikalstamumo prevencijos priemonių Lietuvoje, visuomenės indėlis kuriant saugią aplinką – didžiulis“, – vienbalsiai teigė pareigūnai bei renginio dalyviai.

Renginio metu buvo pristatytas prevencinis-informacinis filmas apie policijos rėmėjų veiklą bei apdovanoti aktyviausi Saugios kaimynystės grupių atstovai, bendruomenės, policijos rėmėjai, aktyviausi rajono gyventojai.

Renginio metu savo dainomis smagios nuotaikos gūsį įnešė Pakražančio kultūros centro vokalinis tercetas (vadovas – policijos rėmėjas Saulius Venckus), smagios muzikos akordus svečiams siuntė Kelmės armonikieriai bei Kelmės miesto bendruomenės liaudiškos muzikos kolektyvas „Sūkurys“.

Daugiau informacijos:

http://www.kelme.lt/lit/Prevencinis-renginys-Saugumo-problemu-sprendimas-bendruomenese

Mokymai „Saugi kaimynystė: nuo teorijos iki praktikos“

panevezys3

Lapkričio 28 d.  Panevėžio pedagogų švietimo centre vyko „Saugios kaimynystės“ grupių asociacijos prezidentės Lauros Mažintės vedami mokymai „Saugi kaimynystė: nuo teorijos prie praktikos“, skirti daugiabučių namų bendrijų pirmininkams, bendruomenių atstovams bei švietimo įstaigų darbuotojams. Kalbėjome apie Saugios kaimynystės situaciją Lietuvoje, kriminogeninę situaciją Lietuvoje ir Panevėžyje bei gyventojų dalyvavimo kuriant saugią aplinką svarbą. Praktinių užduočių metu dalyviai galėjo išmėginti savo aplinkos stebėjimo įgūdžius, kūrė Saugios kaimynystės grupės veiklos planą, sužinojo, kaip tinkamai naudotis e-policija.lt pranešimų pateikimo policijai sistema. Dėkojame už iniciatyvą organizuoti mokymus asociacijai „Tautos skydas“ ir jos vadovui Rimantui Narkūnui ir tikimės, jog panašūs mokymai galėtų sudominti ir kitas bendruomenes. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie šiuos ir kitus asociacijos organizuojamus mokymus, prašome kreiptis el.paštu skg.asociacija@gmail.com arba telefonu 8 686 26057.

panevezys1

panevezys4

panevezys5

Partnerystė su UAB „Rizikos valdymo sprendimai“: „skirti maksimalias pastangas galimų rizikų prevencijai

Mano namai – mano tvirtovė: taip norėtume jaustis savo namuose, tačiau dauguma bendrijų kenčia nuo vandalizmo ir patiria nuostolių dėl vagysčių iš butų ar bendrojo naudojimo patalpų, sugadintų telefonspynių, pašto dėžučių, liftų, ištepliotų namo sienų, suniokotų gyvatvorių, apgadintų automobilių ir pan. Daugelio šalių nusikalstamumo statistika rodo, kad vagystė įvykdoma kas dvi minutes, o bent kartą gyvenime buvo apvogti septyni iš dešimties gyventojų. Lietuva šiuo atveju nėra išimtis: metai iš metų bendroje nusikalstamų veikų statistikoje vagystės sudaro didžiausiąją dalį – 38%. Nepaisant policijos pareigūnų veiksmų, tik 26% (šiek tiek daugiau, nei kas ketvirta) įvykdytų vagysčių buvo ištirta. Skaityti toliau

SAUGI KAIMYNYSTĖ KRAŽIUOSE

Balandžio 29 d. lankėmės Kražiuose vykusiame saugios kaimynystės renginyje tema “ „Saugi aplinka – ne tik policijos rūpestis. Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centre susirinko pilnutėlė salė visų amžiaus grupių motyvuotų žmonių, kuriančių saugią aplinką ir pasirengusių ne tik pasirūpinti pačiais savimi, bet ir atskubėti į pagalbą vienišam kaimynui. Atsižvelgiant į netolimos praeities skaudulius nustebino tai, kad šiame regione veikia bene didžiausia saugių kaimynų koncentracija, nuolat auga policijos rėmėjų skaičius. Taip pat pamatėme, kad  Kelmės rajone besidarbuojančius seniūnus galime laikyti tikraisiais savosios teritorijos šerifais, puikiai išmanančiais specifines gyventojų problemas ir net surašančiais administracinių teisės pažeidimų protokolus. Renginio metu galėjome susipažinti su 1636 m.  išleistomis tvarkos instrukcijomis, kurias juokais pavadinome Kražių kaimynų kodeksu:

Kaimynų kodeksas 13113361_1175713399128075_200078752_o

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos rasite čia: http://www.kelme.lt/lit/Saugi-aplinka–ne-tik-policijos-rupestis

 

Susitikimas Jonavos savivaldybėje

Kuo naudinga saugios kaimynystės grupė? Kaip ji veikia? Ko reikia, norint ją įkurti? Tokiomis temomis rajono savivaldybėje vykusio susitikimo metu kalbėjosi ne tik Jonavos policijos, seniūnijų atstovai, tačiau ir svečiai – Saugios kaimynystės grupių asociacijos prezidentė Laura Mažintė bei Policijos departamento viešosios policijos valdybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gintaras Mažintas. Susitikimo organizatorė ir iniciatorė – Jonavos policijos bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina.

Nors oficialiai Jonavos rajone įkurta 14 saugios kaimynystės grupių, tačiau savo veiklą vykdo bei aktyviai veikia tik viena – Kauno gatvės 91 ir 93 namų gyventojų įkurta grupė, kuriai vadovauja Eglė Akunienė.

Pasak susitikime dalyvavusios L.Mažintės, dažnai ne visi žmonės supranta, kaip veikia ir kam reikalingos saugios kaimynystės grupės.

Saugios kaimynystės judėjimo pradžia atsirado prieš kelis dešimtmečius Amerikoje kaip priemonė, padedanti įtraukti gyventojus į nusikaltimų prevencijos veiklą. Vėliau idėja suvienyti bendruomenes gyventi saugiau pasklido ir kitose šalyse.

Į saugios kaimynystės grupes susivieniję žmonės patys rūpinasi savo saugumu ir tvarka, reaguoja į jų teritorijoje vykstančius pažeidimus, bendradarbiauja su policijos pareigūnais.

JonavaAktyviai veikiančios saugios kaimynystės grupės atgraso ir vagis – į tas teritorijas jie tiesiog vengia eiti, o gerų tokios grupės pavyzdžių ir patirčių yra tik Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse. Saugumas yra ne tik policijos, tačiau ir visos visuomenės reikalas – tokią žinią taip pat skleidžia saugios kaimynystės judėjimas.

Norėdami įkurti saugios kaimynystės grupę, dėl konsultacijų ir patarimų jonaviečiai gali kreiptis į Jonavos policijos bendruomenės pareigūnę Larisą Pakliną.

Policijos rėmėjai – „Saugios kaimynystės“ partneriai

sutartis su SSB Sutartis su SSB1 Sutartis su SSB2

Praėjusią savaitę pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su šiauliečių asociacija „Savanoriški saugos būriai“. O kad pasirašyta sutartis nebūtų tik formali, kviečiami panevėžiečių asociacijos „Tautos skydas“ patruliavome Panevėžyje. Kol Vilniuje kažkas prarado, o vėliau – atgavo ginklus, mes rūpinomės vietos gyventojų saugumu. Turime pripažinti, jog Panevėžyje yra vietų, kuriose be kolegų su Policijos rėmėjų liemenėmis būtų nejauku. Ir nors patruliuojant galiojo principas „bausti negalima, pasigailėti“, petardas sprogdinantys vaikai patys susiprato, jog elgiasi netinkamai.

Ieškokite policijos rėmėjų ir Jūsų mieste, junkitės prie jų – tai išties labai smagu, o kartu – ir visiems naudinga.

Susitikimas Raseiniuose

Raseiniu susitikimas.get.php

 

Kiekvienas esame savo gyvenamosios teritorijos šeimininkas. Tik mes patys galime geriausiai identifikuoti savo gyvenamojoje aplinkoje vyraujančias problemas ir numatyti kelius jų išsprendimui. „Saugi kaimynystė“ – viena iš nusikaltimų prevencijos programų, didinanti žmonių saugumo jausmą, suteikianti visuomenei galimybę aktyviai dalyvauti prevencinėje veikloje, skatinanti bendradarbiavimą tarp policijos ir visuomenės. Apie saugios aplinkos kūrimą ir Saugios kaimynystės programą lapkričio 13-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariate diskutavo „Saugios kaimynystės“ asociacijos prezidentė Laura Mažintė, Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Rizikos valdymo ir vidaus kontrolės skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gintaras Mažintas, policijos pareigūnai, Raseinių rajono savivaldybės atstovai, seniūnai, seniūnaičiai, aktyviausi saugių kaimynysčių nariai, bendruomenių pirmininkai.

Sveikindamas  susitikimo dalyvius, Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas, pabrėžė, kad kurti saugią aplinką galima tik dirbant išvien, siekiant vieno bendro tikslo, aktyviai bendradarbiaujant ir palaikant glaudžius ryšius su policija, vietos savivalda.

Raseinių miesto seniūnas Jonas Elzbergas kalbėjo apie Savivaldos galimybes dalyvauti kuriant saugią aplinką, siūlė priemones, kurios padėtų saugiau gyventi savo gyvenamojoje aplinkoje. Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė pristatė Raseinių rajono ir visų – 41 Saugios kaimynystės grupių, 2014 – 2015 metų 9 mėnesių kriminogeninę analizę.

„Saugios kaimynystės“ grupių asociacijos prezidentė Laura Mažintė pasakojo, kaip „Saugios kaimynystės“ projektas plėtojamas užsienio valstybėse, kada ir kodėl tokios grupės susiformavo. Taip pat kalbėjo apie Lietuvoje įsteigtas Saugios kaimynystės grupes, aptarė jų privalumus bei trūkumus, išsakė pasiūlymus, kokiais būdais būtų galima šią programą gerinti. Renginio dalyvius ji supažindino su gerąja praktika, kuomet Saugios kaimynystės grupių dėka dėka buvo išaiškintos vagystės ir kiti nusikaltimai.

Policijos departamento atstovas Gintaras Mažintas savo pranešime akcentavo policijos ir visuomenės bendradarbiavimo svarbą, ragino saugia aplinka besirūpinančius gyventojus informuoti policiją apie pastebėtus įtartinus asmenis, automobilius ar daromus pažeidimus. Svečias pabrėžė, jog Saugios kaimynystės grupių susikūrimas duoda abipusę naudą, kai policija gali pasitelkti gyventojus aiškindamasi nusikaltimus, tačiau tarp policijos ir gyventojų turi būti užtikrintas grįžtamasis ryšys.

Policijos pareigūnai ir svečiai L. Mažintė bei G. Mažintas atsakė į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus, dalijo patarimus, kaip elgtis vienoje ar kitoje konkrečioje situacijoje. Baigiantis susitikimui, svečiai palinkėjo, kad ateityje kuo daugiau bendruomenės narių įsitrauktų į saugios aplinkos kūrimą Raseinių rajone, o jau veikiančioms saugios kaimynystės grupėms – atrasti naujų veiklos formų, plėtojant draugiškus ir kaimyniškus santykius, formuojant saugią gyvenamąją aplinką, nepalankią nusikaltimams.

Radviliškyje „Saugi kaimynystė“ sumažino nusikalstamumą 21 proc.!!!

Radviliškio bendruomenės pareigūnai neskaičiuoja, kiek kartų susitiko su gyventojais. Ir vargu ar rasite daug žinučių apie jų nuveiktus darbus. Tačiau rudenį jie skaičiuoja rezultatus – rajone veikia 35 Saugios kaimynystės grupės, ir kas penktoje jų šiais metais registruotų nusikaltimų ir teisės pažeidimų skaičius mažėjo. Bendroji nusikalstamumo statistika džiugina – 21% rajone sumažėjo nusikalstamų veikų, išaiškinta ir 17% daugiau administracinių teisės pažeidimų.
Apie tai, kaip jiems pavyko to pasiekti – šiame vaizdo klipe. Nors jame ir kalbama tik apie vieną Saugios kaimynystės grupę, tie patys darbo principai taikomi ir kitoms. Džiugu, kai Saugia kaimynyste džiaugiasi ir patys gyventojai!
Dėkojame Linai Laužadienei ir Aivarui Kardašiui už pagalbą bendruomenėms kuriant saugią aplinką ir detalią analizę!

Vaizdo klipą galite pasižiūrėti čia:

 

Saugios kaimynystės susitikimas Radviliškyje, lapkričio 13

Radviliskis 11-13

Šįkart apie saugios aplinkos kūrimą ir Saugios kaimynystės programą diskutuosime Radviliškyje. Ruošiamės ir mes, ir Radviliškio pareigūnai. Mes – dalinsimės antrojoje Europos saugios kaimynystės asociacijos konferencijoje gautomis idėjomis, o bendruomenės pareigūnai parengė išsamią ir labai naudingą kriminogeninę apžvalgą. Rajone veikia 35 Saugios kaimynystės grupės, ir jų nariai gaus išties naudingos informacijos. Esate radviliškietis? Ateikite ir Jūs!

Susitikimo vieta – Radviliškio rajono policijos komisariato salė, Gedimino g. 36, Radviliškis,

Laikas- lapkričio 13 d., penktadienis, 10.00 val.