Partnerystė su UAB „Rizikos valdymo sprendimai“: „skirti maksimalias pastangas galimų rizikų prevencijai

Mano namai – mano tvirtovė: taip norėtume jaustis savo namuose, tačiau dauguma bendrijų kenčia nuo vandalizmo ir patiria nuostolių dėl vagysčių iš butų ar bendrojo naudojimo patalpų, sugadintų telefonspynių, pašto dėžučių, liftų, ištepliotų namo sienų, suniokotų gyvatvorių, apgadintų automobilių ir pan. Daugelio šalių nusikalstamumo statistika rodo, kad vagystė įvykdoma kas dvi minutes, o bent kartą gyvenime buvo apvogti septyni iš dešimties gyventojų. Lietuva šiuo atveju nėra išimtis: metai iš metų bendroje nusikalstamų veikų statistikoje vagystės sudaro didžiausiąją dalį – 38%. Nepaisant policijos pareigūnų veiksmų, tik 26% (šiek tiek daugiau, nei kas ketvirta) įvykdytų vagysčių buvo ištirta. Skaityti toliau

Policijos rėmėjai – „Saugios kaimynystės“ partneriai

sutartis su SSB Sutartis su SSB1 Sutartis su SSB2

Praėjusią savaitę pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su šiauliečių asociacija „Savanoriški saugos būriai“. O kad pasirašyta sutartis nebūtų tik formali, kviečiami panevėžiečių asociacijos „Tautos skydas“ patruliavome Panevėžyje. Kol Vilniuje kažkas prarado, o vėliau – atgavo ginklus, mes rūpinomės vietos gyventojų saugumu. Turime pripažinti, jog Panevėžyje yra vietų, kuriose be kolegų su Policijos rėmėjų liemenėmis būtų nejauku. Ir nors patruliuojant galiojo principas „bausti negalima, pasigailėti“, petardas sprogdinantys vaikai patys susiprato, jog elgiasi netinkamai.

Ieškokite policijos rėmėjų ir Jūsų mieste, junkitės prie jų – tai išties labai smagu, o kartu – ir visiems naudinga.

Susitikimas Raseiniuose

Raseiniu susitikimas.get.php

 

Kiekvienas esame savo gyvenamosios teritorijos šeimininkas. Tik mes patys galime geriausiai identifikuoti savo gyvenamojoje aplinkoje vyraujančias problemas ir numatyti kelius jų išsprendimui. „Saugi kaimynystė“ – viena iš nusikaltimų prevencijos programų, didinanti žmonių saugumo jausmą, suteikianti visuomenei galimybę aktyviai dalyvauti prevencinėje veikloje, skatinanti bendradarbiavimą tarp policijos ir visuomenės. Apie saugios aplinkos kūrimą ir Saugios kaimynystės programą lapkričio 13-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariate diskutavo „Saugios kaimynystės“ asociacijos prezidentė Laura Mažintė, Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Rizikos valdymo ir vidaus kontrolės skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gintaras Mažintas, policijos pareigūnai, Raseinių rajono savivaldybės atstovai, seniūnai, seniūnaičiai, aktyviausi saugių kaimynysčių nariai, bendruomenių pirmininkai.

Sveikindamas  susitikimo dalyvius, Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas, pabrėžė, kad kurti saugią aplinką galima tik dirbant išvien, siekiant vieno bendro tikslo, aktyviai bendradarbiaujant ir palaikant glaudžius ryšius su policija, vietos savivalda.

Raseinių miesto seniūnas Jonas Elzbergas kalbėjo apie Savivaldos galimybes dalyvauti kuriant saugią aplinką, siūlė priemones, kurios padėtų saugiau gyventi savo gyvenamojoje aplinkoje. Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė pristatė Raseinių rajono ir visų – 41 Saugios kaimynystės grupių, 2014 – 2015 metų 9 mėnesių kriminogeninę analizę.

„Saugios kaimynystės“ grupių asociacijos prezidentė Laura Mažintė pasakojo, kaip „Saugios kaimynystės“ projektas plėtojamas užsienio valstybėse, kada ir kodėl tokios grupės susiformavo. Taip pat kalbėjo apie Lietuvoje įsteigtas Saugios kaimynystės grupes, aptarė jų privalumus bei trūkumus, išsakė pasiūlymus, kokiais būdais būtų galima šią programą gerinti. Renginio dalyvius ji supažindino su gerąja praktika, kuomet Saugios kaimynystės grupių dėka dėka buvo išaiškintos vagystės ir kiti nusikaltimai.

Policijos departamento atstovas Gintaras Mažintas savo pranešime akcentavo policijos ir visuomenės bendradarbiavimo svarbą, ragino saugia aplinka besirūpinančius gyventojus informuoti policiją apie pastebėtus įtartinus asmenis, automobilius ar daromus pažeidimus. Svečias pabrėžė, jog Saugios kaimynystės grupių susikūrimas duoda abipusę naudą, kai policija gali pasitelkti gyventojus aiškindamasi nusikaltimus, tačiau tarp policijos ir gyventojų turi būti užtikrintas grįžtamasis ryšys.

Policijos pareigūnai ir svečiai L. Mažintė bei G. Mažintas atsakė į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus, dalijo patarimus, kaip elgtis vienoje ar kitoje konkrečioje situacijoje. Baigiantis susitikimui, svečiai palinkėjo, kad ateityje kuo daugiau bendruomenės narių įsitrauktų į saugios aplinkos kūrimą Raseinių rajone, o jau veikiančioms saugios kaimynystės grupėms – atrasti naujų veiklos formų, plėtojant draugiškus ir kaimyniškus santykius, formuojant saugią gyvenamąją aplinką, nepalankią nusikaltimams.

Radviliškyje „Saugi kaimynystė“ sumažino nusikalstamumą 21 proc.!!!

Radviliškio bendruomenės pareigūnai neskaičiuoja, kiek kartų susitiko su gyventojais. Ir vargu ar rasite daug žinučių apie jų nuveiktus darbus. Tačiau rudenį jie skaičiuoja rezultatus – rajone veikia 35 Saugios kaimynystės grupės, ir kas penktoje jų šiais metais registruotų nusikaltimų ir teisės pažeidimų skaičius mažėjo. Bendroji nusikalstamumo statistika džiugina – 21% rajone sumažėjo nusikalstamų veikų, išaiškinta ir 17% daugiau administracinių teisės pažeidimų.
Apie tai, kaip jiems pavyko to pasiekti – šiame vaizdo klipe. Nors jame ir kalbama tik apie vieną Saugios kaimynystės grupę, tie patys darbo principai taikomi ir kitoms. Džiugu, kai Saugia kaimynyste džiaugiasi ir patys gyventojai!
Dėkojame Linai Laužadienei ir Aivarui Kardašiui už pagalbą bendruomenėms kuriant saugią aplinką ir detalią analizę!

Vaizdo klipą galite pasižiūrėti čia:

 

Saugios kaimynystės susitikimas Radviliškyje, lapkričio 13

Radviliskis 11-13

Šįkart apie saugios aplinkos kūrimą ir Saugios kaimynystės programą diskutuosime Radviliškyje. Ruošiamės ir mes, ir Radviliškio pareigūnai. Mes – dalinsimės antrojoje Europos saugios kaimynystės asociacijos konferencijoje gautomis idėjomis, o bendruomenės pareigūnai parengė išsamią ir labai naudingą kriminogeninę apžvalgą. Rajone veikia 35 Saugios kaimynystės grupės, ir jų nariai gaus išties naudingos informacijos. Esate radviliškietis? Ateikite ir Jūs!

Susitikimo vieta – Radviliškio rajono policijos komisariato salė, Gedimino g. 36, Radviliškis,

Laikas- lapkričio 13 d., penktadienis, 10.00 val.

Jaunieji teisininkai skuba į pagalbą

Jaunieji teisininkai skuba į pagalbą! Teisinės žinios itin praverčia ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir plėtojant Saugią kaimynystę. Jei tau daugiau nei 45-eri, gyveni arba dirbi Vilniuje ir turi noro bei laiko – junkis prie Petro Leono akademijos klausytojų. Projekto trukmė – 10 mėnesių, visi renginiai – nemokami. Registracija vyksta iki rugsėjo 21 dienos, o daugiau informacijos gausite telefonu +370 684 52080.

 

DARNI BENDRUOMENĖ – SAUGI APLINKA

GŠiaulių rajone šiuo metu yra 26 saugios kaimynystės grupės. Siekiant įgyvendinti nusikaltimų prevencijos programą, kai kaimynai prižiūri ir rūpinasi vienas kito saugumu, kilnojama ir nekilnojama nuosavybe, birželio 10 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių rajono policijos komisariato  Prevencijos poskyrio viršininkė Vita Mickūnienė kartu su bendruomenės pareigūne Akvile Šimkute dalyvavo įkuriant 27-ąją saugios kaimynystės grupę Šiaulių rajone, Ginkūnų seniūnijoje.

Skaityti daugiau