Partnerystė su UAB „Rizikos valdymo sprendimai“: „skirti maksimalias pastangas galimų rizikų prevencijai

Mano namai – mano tvirtovė: taip norėtume jaustis savo namuose, tačiau dauguma bendrijų kenčia nuo vandalizmo ir patiria nuostolių dėl vagysčių iš butų ar bendrojo naudojimo patalpų, sugadintų telefonspynių, pašto dėžučių, liftų, ištepliotų namo sienų, suniokotų gyvatvorių, apgadintų automobilių ir pan. Daugelio šalių nusikalstamumo statistika rodo, kad vagystė įvykdoma kas dvi minutes, o bent kartą gyvenime buvo apvogti septyni iš dešimties gyventojų. Lietuva šiuo atveju nėra išimtis: metai iš metų bendroje nusikalstamų veikų statistikoje vagystės sudaro didžiausiąją dalį – 38%. Nepaisant policijos pareigūnų veiksmų, tik 26% (šiek tiek daugiau, nei kas ketvirta) įvykdytų vagysčių buvo ištirta. Skaityti toliau

Jaunieji teisininkai skuba į pagalbą

Jaunieji teisininkai skuba į pagalbą! Teisinės žinios itin praverčia ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir plėtojant Saugią kaimynystę. Jei tau daugiau nei 45-eri, gyveni arba dirbi Vilniuje ir turi noro bei laiko – junkis prie Petro Leono akademijos klausytojų. Projekto trukmė – 10 mėnesių, visi renginiai – nemokami. Registracija vyksta iki rugsėjo 21 dienos, o daugiau informacijos gausite telefonu +370 684 52080.

 

Saugiausia seniūnija Tauragėje

Gera žinia aktyviems Tauragės miesto ir rajono gyventojams! Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia konkursą „Saugiausiai seniūnijai“ išrinkti. Kviečiame nepasikuklinti ir dalintis savo pasiekimais bei siųsti paraiškas Tauragės apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriausiajai specialistei Raimondai Žvynakienei iki 2015-09-28 el.p. raimonda.zvynakiene@ policija.lt adresu Gedimino g. 17, Tauragė 119 kab. Telefonas pasiteirauti: 8 698 58 368.

Išsami informacija iš Tauragės AVPK tinklapio:

http://www.taurage.policija.lt/lt/naujienos/taurages_apskrities_vyriausiasis_policijos_komisariatas_skelbia_konkursa_saugiausia_seniunija.html

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia konkursą „Saugiausia seniūnija“ 2015.08.24

Siekdamas skatinti seniūnijų iniciatyvą telkiant gyventojus saugiai aplinkai kurti, bendradarbiauti su policija, nusikalstamumui mažinti, Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia konkursą „Saugiausia seniūnija“. Konkurso tikslas – išrinkti Tauragės miesto ar rajono seniūniją, kurios patirtis kuriant saugią aplinką taptų pavyzdžiu kitoms miesto ar rajono seniūnijoms.

Konkurso organizavimas ir sąlygos:saugi-kaimynystė-2

1. Norą dalyvauti konkurse gali pareikšti pati seniūnija, taip pat seniūniją, kuri galėtų būti pripažinta saugiausia, gali pasiūlyti bendruomenių centrai arba seniūnijos gyventojai.

2. Seniūnija, bendruomenių centrai arba seniūnijos gyventojai raštu pateikia:

2.1. seniūnijų iniciatyvos, rūpinantis gyventojų saugumu (susitikimai saugumo tematika, kartu su policija arba bendruomenių centrais įgyvendinamos saugumą skatinančios ir užtikrinančios priemonės), teritorijos apšvietimu, aplinkos tvarkymu, aprašymą;

2.2. „Saugios kaimynystės“ idėjos propagavimo aprašymą, seniūnijos teritorijoje susikūrusių „Saugios kaimynystės“ grupių skaičių;

2.3. seniūnijos organizuotuose renginiuose, priemonėse saugumo tematika dalyvavusių gyventojų skaičių;

2.4. informaciją visuomenei apie teigiamą patirtį kuriant saugią aplinką seniūnijoje (straipsniai spaudoje, reportažai per televiziją, radiją, bendruomenių centrų leidiniuose ir kt.).

3. Paraiškas konkursui „Saugiausia seniūnija“, seniūnijų patirties kuriant saugią aplinką aprašymus pateikti Tauragės apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriausiajai specialistei Raimondai Žvynakienei iki 2015-09-28 el.p. raimonda.zvynakiene@ policija.lt adresu Gedimino g. 17, Tauragė 119 kab. Telefonas pasiteirauti: 8 698 58 368

Kviečiame visas seniūnijas, bendruomenes ir gyventojus aktyviai dalyvauti ir siekti, kad jūsų seniūnija būtų 2015 metais įvertinta kaip geriausia.

Saugios kaimynystės susitikimas Tauragėje

„Saugios kaimynystės“ susitikimas 2014.12.10
Saugios kaimynystes susitikimas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono komisariato pareigūnai organizavo susitikimą „Saugios kaimynystės“ kūrimo, plėtojimo klausimais.

Susitikimas vyko šių metų gruodžio 9-ąją dieną. Renginyje dalyvavo seniūnai, seniūnaičiai, policijos rėmėjai, apylinkės inspektoriai, nepilnamečių reikalų specialistai.Susitikimo metu pranešimą skaitė „Saugios kaimynystės“ grupių asociacijos prezidentė Laura Mažintė bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintaras Mažintas. Renginio metu Laura Mažintė ir Gintaras Mažintas pasakojo kaip „Saugios kaimynystės“ projektas plėtojamas tokiose šalyse kaip JAV, Estija, Australija bei Didžioji Britanija, pasidalino vaizdine medžiaga. Taip pat kalbėjo apie Lietuvoje įsteigtas „Saugias kaimynystes“, aptarė šių kaimynysčių privalumus bei trūkumus, išsakė pasiūlymus kokiais būdais gerinti šią programą bei supažindino su gerąja praktika, kuomet „Saugios kaimynystės“ dėka buvo išaiškintos vagystės ir kitokie nusikaltimai.
Saugią aplinką kuriantys ir palaikantys gyventojai buvo informuoti apie galimas nusikalstamas veikas, susijusias su euro įvedimu bei paraginti informuoti policiją apie pastebėtus įtartinus asmenis ar daromus pažeidimus. Gyventojai nepamiršo padėkoti pareigūnams už suteiktą saugumo jausmą jų kaimynystėse. Policijos pareigūnai bei svečiai Laura Mažintė bei Gintaras Mažintas atsakė į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus, dalijo patarimus, kaip elgtis vienoje ar kitoje konkrečioje situacijoje bei pasidžiaugė aktyviai su policija bendradarbiaujančia vietos gyventojų bendruomene.

   Atgal