AR TURIME MOKĖTI UŽ SVETIMŲ ŠIUKŠLIŲ TVARKYMĄ?

Neretas miestietis, o ir kaimo vietovių, sodų bendrijų gyventojas susiduria su atliekų tvarkymo problema. Atrodo, viskas visiškai aišku – visi mokame už savo namų ūkyje susidarančių šiukšlių išvežimą, atliekas rūšiuojame, o viskuo rūpinasi mūsų pasirinktos atliekų tvarkymo bendrovės, su kuriomis esame sudarę paslaugų sutartis.
Tačiau vis atsiranda sumanių, taupių tautiečių, kurie savo šiukšles „dovanoja“ mūsų aplinkai,- meta maišus su įvairaus plauko atliekomis į mūsų konteinerius, velka įvairių gabaritų senienas, statybines atliekas, – ir prie mūsų konteinerių ar namų esančią teritoriją paverčia nelegaliais sąvartynais. Kenčiame visi – bjaurojamas estetinis vaizdas, esame priversti kvėpuoti šlykščiausiais aromatais, atliekų krūvose veisiasi parazitai ir graužikai, turime mokėti dvigubus mokesčius už šių papildomų „dovanėlių“ išvežimą.
Turbūt ne vienam kyla klausimas – ar galime apsisaugoti nuo šių teršėjų ir kur turėtume kreiptis norėdami, kad piktavaliai būtų nubausti.
Informuojame, o žinantiems – primename, kad už aukščiau išvardytų veiksmų atlikimą atsakomybė yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ ir 161 (1) straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“. Pažeidėjams gresia piniginė bauda iki 579 eurų. Žinoma, pažeidėjai privalės atlyginti ir visus nuostolius, kurie buvo jų padaryti. Pastebėjus tokius pažeidimus, reikėtų kreiptis į vietos savivaldybių administracijos padalinius (viešosios tvarkos skyrius ar kt.), kurie turi įgaliojimus surašyti protokolus ir skirti nuobaudas, arba į policijos pareigūnus.
Tai paprasta kaip 2×2: fotografuojate pažeidėją (kad nuotraukose matytųsi jo veidas, automobilio numeris ir kita svarbi informacija, leidžianti nustatyti pažeidėjo tapatybę), pasitelkiate kelis (geriausia – du) liudytojus ir siunčiate informaciją savivaldybei arba pateikiate pranešimą per e-policija. lt sistemą.
Nors iš pirmo žvilgsnio skeptikams gal ir būsų sunku patikėti, bet kartu su kaimynais galite paversti savo kiemą šiukšlintojams nepatrauklia vieta.
Pateikiame keletą sprendimų:
1. Rakinami konteineriai, pastatyti iš išorės nematomoje vietoje. Į tokius konteinerius atliekas gali mesti tik turintys raktus, t. y. – jūs patys.
2. Paslėptos vaizdo kameros, nukreiptos į atliekų konteinerių zoną. Pažeidimo atveju jos padės nustatyti ir nubausti šiukšlintoją.
3. Įspėjamieji ženklai. Dažną potencialų šiukšlintoją gali atbaidyti tiesiog matomoje vietoje įrengti įspėjamieji ženklai „Šiukšles mesti draudžiama“, „Teritorija filmuojama vaizdo kameromis“ ar net „šiais metais už šiukšlinimą X gatvėje nubausta X šiukšlintojų“. Humoras taip pat veikia smegenų visiškai nepraradusį potencialų šiukšlintoją.
Nepamirškite, kad teritorija turi būti nuolat prižiūrima ir tvarkoma, nes nesutvarkyta teritorija lyg magnetas traukia vis naujus šiukšlintojus – jei maža šiukšlių krūva nebus iškart sutvarkyta, po savaitės ji išaugs iki Šatrijos kalno dydžio. Taigi akcija „Darom“ turėtų būti nuolatinė, ne tik balandžio mėnesio ar priešrinkiminio laikotarpio darbotvarkėse.
Atminkite, kad veiksmingiausių rezultatų galite pasiekti tik veikdami išvien su savo kaimynais. Sėkmės!!!

siuksles 1

 

siuksles 2

 

 

 

 

Sprendimas su paslėptais ir rakinamais konteineriais:
siuksles 3
Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>