NAUDOKIMĖS ATSAKINGAI SKUBIOSIOS PAGALBOS TARNYBŲ TELEFONO NUMERIU 112

Nuo š m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos bendrojo pagalbos centro įstatymo pataisos, kuriuo nustatyta, kad  telefono numeris 112 turi būti vadinamas skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Telefono numeris 112 naudotinas tik esant skubiosios pagalbos būtinumui. Deja, Bendrosios pagalbos centro duomenimis didelę dalį gaunamų skambučių sudaro ne pagalbos tarnybų kompetencijai priskiriami pagalbos prašymai, o netiksliniai skambučiai. Kaip rodo statistiniai duomenys, tokie skambučiai sudaro apie trečdalį visų atsakytų skambučių. Jie ne tik užima linijas ir trukdo prisiskambinti žmonėms, kuriems tuo metu iš tiesų reikia pagalbos – į netikslinius skambučius atsiliepę operatoriai ir toliau gaišta laiką, bandydami išaiškinti žmonėms, kur reikėtų kreiptis dėl jiems rūpimų klausimų.

Kviečiame visus būti atsakingais ir telefono numeriu 112 skambinti tik tuomet, kai išties reikalinga skubi pagalba.

bpc_3_3

 

Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>