„Saugios kaimynystės“ užsienio praktika

„Saugios kaimynystės“ praktika užsienio šalyse

„Saugi kaimynystė“ – tai bendruomenės paremta nusikalstamų veikų prevencija, kai kaimynai prižiūri ir rūpinasi vienas kito saugumu, nuosavybe. Taip sukuriama saugesnė bendruomeninė aplinka. „Saugios kaimynystės“ terminas Lietuvoje yra naujas ir negirdėtas, tačiau užsienio šalyse „Saugios kaimynystės“ programos yra labai populiarios bei veikia jau ilgą laiką.

„Saugi kaimynystė“ yra labai populiari, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje. Šiame straipsnyje pateiksime keletą realių tipinių situacijų sutinkamų Didžiojoje Britanijoje, kurios glaudžiai siejasi su „Saugia kaimynyste“ bei kurias patyrėme savo kailiu.

Prieš keletą metų Marijus ir Gabija išsikraustė gyventi į Londono gyvenamųjų namų kvartalą. Tik pradėjus kraustymosi darbus, neilgai trukus, pavakare pas juos į namus užsuko pagyvenusi moteriškė. Su savimi ji turėjo obuolių pyragą. Neilgai trukus paaiškėjo, kad tai jų kaimynė Elizabeth, kuri labai norėjo susipažinti su savo kaimynais. Kitą ryta atėjo kitas žmogus vardu John, iš gretimo namo, taip pat su obuolių pyragu, kuris taip pat norėjo susipažinti su savo naujaisiais kaimynais. Tokia puiki praktika rodo, kad užsienio valstybių gyventojai labai noriai susipažįsta su naujaisiais savo kaimynais, nori juos pažinti ir su jais bendrauti, palaikyti gerus santykius, kurie veda į harmoniją ir saugumo jausmą bendruomenėje.

Po kelių mėnesių baigėsi Marijaus automobilio techninė apžiūra. Kitą dieną Marijaus namuose apsilankė policijos pareigūnas. Pareigūnas informavo Marijų, kad baigėsi jo automobilio techninė apžiūra ir kad susirūpinę kaimynai paskambino policijos pareigūnui, kad šis užtikrintų jo saugumą ir apie tai Marijui praneštų. Tai parodo, kad žmonės šiltai, tačiau kartu ir atsakingai bei rimtai rūpinasi vieni kitais, vieni kitų saugumu. Tai rodo, jog žmonės laikosi tam tikrų taisyklių ir normų, vertina tam tikras vertybes, į viską žiūri labai pozityviai, tačiau nepamiršta savo pareigų.

Viską apibendrinant, reikėtų pasakyti, kad bendravimas ir bendradarbiavimas tarp kaimynų yra bet kokios sėkmingai veikiančios „Saugios kaimynystės“ ašis. „Saugi kaimynystė“ yra neįsivaizduojama be glaudaus kaimynų bendravimo, be šilto ir pozityvaus rūpinimosi vieni kitais, be jų bendradarbiavimo tarpusavyje ir su policijos pareigūnais. „Saugi kaimynystė“ yra labai populiari užsienio šalyse ir būtent „Saugi kaimynystė“ yra darnios, malonios, saugios ir rūpestingos bendruomenės pagrindas.

Skaitykite apie praktikas:
♦  „Saugios kaimynystės“ programa Australijoje;
♦  „Saugios kaimynystės“ programa Didžiojoje Britanijoje;
♦  „Saugios kaimynystės“ programa Estijoje;
♦  Atvejo analizė: Jungtinės Amerikos Valstijos;
♦  „Saugi kaimynystė“ – patirtis Airijoje;

Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>