Apie projektą


Projekto „Programos „Saugi kaimynystė“ sukūrimas siekiant sustiprinti valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą“  pristatymas

Socialinis_fondas_jpg

Projekto pavadinimas: „Programos „Saugi kaimynystė“ sukūrimas siekiant sustiprinti valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą“

Projekto Nr. VP1-4.1-VRM-08-V-01-011

Projektas skirtas paskatinti valdžios ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą ir partnerystę, siekiant užtikrinti saugumą Vilniaus mieste bei perduoti patirtį kitiems miestams, sukuriant programą „Saugi kaimynystė“.

„Saugios kaimynystės“ sėkmę tik iki 20 proc. lemia – policijos ar kitų jėgos struktūrų veikla, o likusius 80 proc. – bendruomenės narių vertybės, psichologija ir aktyvumas. „Saugi kaimynystė“ gali būti efektyvi tik metodiškai bendradarbiaujant policijos, valdžios ir vietos bendruomenių atstovams. Šiuo projektu ir siekiama sukurti ilgalaikį glaudesnį viešojo administravimo įstaigų, policijos pajėgų bei NVO, atstovaujančių bendruomenes, bendradarbiavimą.

Projekto metu bus atliktas tyrimas ir sukurta kompleksinė „Saugios kaimynystės“ bendradarbiavimo platforma, kurią sudarys simuliatorius, informacinis portalas ir interaktyvus žemėlapis; bus parengta ir publikuota informacinė medžiaga (pavyzdžiui, kaip įgyvendinti „Saugią kaimynystę“, kokie bendradarbiavimo tarp NVO ir valdžios atstovų būdai, praktiniai pavyzdžiai, patarimai ir pan.), kuri renginių ir konferencijų metu bus pristatoma ir diskutuojama su tikslinėms grupėmis.

Projektas puoselėja ir skleidžia socialinio kapitalo formavimo principus, diegia kaimynystės stebėjimo organizavimo ir palaikymo metodikas, skirtas bendruomenės aktyvistams, kaimynams, partneriams bei formuoja ilgalaikius bendradarbiavimo, saugumo užtikrinimo ir prevencijos ryšius tarp dalyvaujančių partnerių.

„Saugios kaimynystės“ žemėlapis

Projekto metu kuriamas „Saugios kaimynystės“ žemėlapis – tai programa, skirta žymėti bendruomenėms aktualius įvykius arba lokacijas žemėlapyje. Kiekviena tokia žyma (arba kortelė) aprašys konkrečios vietos problemą arba kitą specifiką pagal bendruomenės poreikius. Žymėti galima nusikaltimus, pavojingas vietas, vykstančius susirinkimus, renginius, policijos nuovadas ir pan. Tai kas būtų aktualu bendruomenei ir policijos pareigūnams, formuojant „Saugią kaimynystę: savo aplinkoje.

 

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą.

Projekto vykdytojas: VšĮ “Bendruomenių santykių konsultantai”,
Telefonas: 8 620 46510
El.paštas: vsibsk@gmail.com

Partneris: Vilniaus miesto savivaldybės administracija.

Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>