Simuliatorių panaudojimas įgyvendinant saugią kaimynystę

Saugią kaimynystę galime apibūdinti kaip iniciatyvą, kurios tikslas dalinantis patirtimi, patarimais, skatinant kaimyniškus santykius ir didinti saugumą gyvenamojoje aplinkoje.

Praktikoje susiduriama, kad tik nedidelė dalis bendruomenės yra linkus įsitraukti į šį procesą.  Kaip vieną iš to priežasčių galime įvardinti saugios kaimynystės idėjos pateikimo nepatrauklumą. Norėdami į šią veiklą įtraukti daugiau žmonių, turime ieškoti, kuo įdomesnių jos pateikimų būdų. Vienas tokių metodų yra simuliacinių žaidimų panaudojimas. Kadangi šiuolaikinis jaunimas yra linkęs laisvalaikiu naudoti naujausias technologijas, tokias kaip socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai ir kt. Būtent simuliacinių žaidimų kūrimas gali padidinti įsitraukimą į šį procesą. Norint kokybiškai įgyvendinti saugios kaimynystės idėją, tai turėtų būti ne chaotiška atsitiktinė eiga, o koordinuojama mokymosi sistema. Panaudojant simuliacinį žaidimą sudaromos galimybės patraukliai, įspūdingai pasisemti žinių, kaip kokybiškai padidinti saugumą bendruomenėje. Simuliatoriaus patrauklumo padidinimui naudojamas vaidmenų žaidimų žanras, problemų sprendimas vystant šių dienų aktualijas. Šios metodikos patrauklumui išbandyti Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus universiteto studentai sukurė simuliacinius scenarijus, kurie buvo perkelti į simuliatorius ir kuriuos išbandė, aptarė ir įvertino su studentais, gimnazistais, bendruomenių ir policijos atstovais bei tėvais. Šis metodas sulaukė didžiulio susidomėjimo ir noro įsitraukti į šios idėjos įgyvendinimą moksleivių, studentų, tėvų ir policijos tarpe. Taip pat šis inovatyvus metodas buvo pristatytas Švedijos, Latvijos bei Estijos ir Lenkijos policijos bei saugios kaimynystė lyderių atstovams. Metodas iššaukė didelį susidomėjimą ir net suglumimą, kaip Lietuvoje, kurioje tik prasideda Saugios kaimynystės vystymasis, kai kuriose srityse daromi tokie konceptai ir bandomieji modeliai, kurių nėra ne tik pabaltyje, bet ir Europoje. Visiškai naujas jaunimo pritraukimas prie saugios kaimynystės problematikos, patyčių sprendimų būdų bei ekspertų ir dalyvių rinkimo būdų, kurie labai patiko ir saugios kaimynystės grupių asociacijai bei policijos departamento atstovams. Saugios kaimynystės grupių asociacija netgi pasirašė sutartį su policija dėl tolimesnių tyrimų, plėtros ir mokymų. Tai parodo, kad toks priėjimas prie idėjos yra efektyvus ir galintis įtraukti net ir nelabai susidomėjusius saugia kaimynyste jaunus žmones.

Simuliaciniai žaidimai Europoje yra naudojami spręsti kultūrines adaptacijas, specialybių bei amatų mokymosi srityse, tačiau šis projektas yra pirmasis skirtas bendruomenės saugumui užtikrinimo gerinimui. Pilotiniai bandymai rodo, kad ši metodika turi daug potencialio ir duoda didelės naudos įtraukiant įvairių grupių žmones į saugios kaimynystės įgyvendinimo idėją.

Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>