Profesionalios „Saugios kaimynystės“ užtikrinimas


kaimynystes uztikrinimas
„Saugi kaimynystė“ susideda iš daug sudedamųjų dalių: piliečių, įvairių institucijų, pareigūnų, iniciatyvų, asmenybių ir kt. Visi šie elementai sąveikauja tarpusavyje vardan bendro tikslo – saugumo. Tačiau ta sąveika turi būti ne chaotiška, ne atsitiktinė – ji turi būti profesionaliai koordinuojama.

Kadangi Lietuvoje „saugios kaimynystės“ sąvoka dar ganėtinai naujas reiškinys, dažniau naudojamas Vakarų Europoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl tam reikalingi mokymai, kvalifikacijos kėlimas, dalinimasis gerąja patirtimi, kad būtų užtikrintas profesionalus šios priemonės įgyvendinimas. Nors vienas pagrindinių aspektų čia yra iniciatyva ir noras dalyvauti, tačiau lygiai taip pat svarbu, kad tai būtų koordinuotas veiksmas. Tam spręsti yra sukurta „Saugios kaimynystės“ nuotolinio mokymo sistema, kuri aprėpia dešimtis video epizodų, straipsnių ir sudaro galimybes išklausyti šios srities ekspertų paskaitas. Lygiai taip pat sistema leidžia ir pasitikrinti savo turimas žinias, palyginti jas su kitais – taip sudaroma ir galimybė dalintis patirtimis. Nuotolinėje mokymosi sistemoje naudojamos tokios priemonės kaip Moodle, WordPress, mokymosi programos pateiktos vaizdžiai naudojant video vaizdus, nuotraukas, „Saugios kaimynystės“ žemėlapius, simuliatorius. Pagrinde tai yra vienos moderniausių mokymosi sistemų – blended learning (mišrus mokymasis) panaudojimas, kuriuo išmokimo greitis ir kokybė pagerėja 2-5 kartus. Tokios sistemos įdiegimas „Saugios kaimynystės“ įgyvendinimo praktikoje Lietuvoje yra pirmasis, o taip pat toks įvairių medijų apjungimas yra vienas pirmųjų ir aplinkinėse šalyse.

„Saugios kaimynystės“ nuotolinės mokymo sistemos įdiegimas sudaro geras galimybes bet kuriai bendruomenei sukurti savo vietovėje atskirą ir tik jai pritaikytą sistemą, kurioje bendradarbiaudami koordinuotai veiktų tos bendruomenės nariai. Šia Sistema yra panaikinama vietos apribojimai, minimalizuojamas išmokimui reikalingas žmogiškųjų išteklių kapitalas, nes nuotolinio mokymosi sistema sudaro galimybes išmokti įvairiausių elgsenos modelių, kurie yra sukurti remiantis kitų patirtimi. Kaip matome, ši Sistema leidžia „Saugią kaimynystę“ perkelti į profesionalų lygį, kuriame galima sukurti žymiai saugesnę bendruomenę.

Print Friendly

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>